רכישת יכטה

רכישת יכטה איננה עניין של מה בכך. על מנת להקל עליכם הרוכשים החדשים בנושא זה ליקטנו ממקומות שונים את הדברים העיקריים שיעזרו לכם המעוניינים לבצע את הרכישה על הצד הטוב ביותר.

כידוע יש עשרות קריטריונים לפיהם אנו מחליטים לקנות יכטה חלק יותר חשובים לאחד ופחות חשובים לאחר.

בשוק יש מאות יצרני יכטות כיצד נדע איזה באמת מתאימה לנו ביותר? בכדי לענות על שאלה זו עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות אשר התשובות עליהן יביאו אתכם להחלטה הנכונה  ביותר או לפחות להחלטה הקרובה לכך ביותר.

השאלה הראשונה היא האם הרכישה מתבצעת בקבוצה או בשותפות וכמובן מהו התקציב לפרוייקט ואז פשוט לנפות את היכטות שהנן מעבר לתקציב

השאלה השנייה תהיה קביעת הקריטריונים לפיהם אנו בוחרי את היכטה מהם המטרות לשמם אנו קונים אותה

לאחר שאלה זו נשאף להישאר עם 5-7 יכטות אותם אנו רוצים לבדוק על פי הקריטריונים

השאלה השלישית היא מתן נקודות  עבור כל קריטריון רצ"ב טבלה לדוגמא:

 

 

הסבר: לקונה הבודק חשוב מאוד שיהיו למשל 3 תאים גדולים שאלות אלו מקבלות ערך גבוה של 10, בעוד שהסולם לעליה ליכטה מהחרטום איננה חשובה לו כלל לכן קיבלה את הערך2 .

במצב זה יכטה שהתאים בה לא יתאימו לקונה הבודק תיפול באופן מידי בערך הניקוד שלה בעוד שיכטה עם סולם עליה מהחרטום לא תרוויח יותר מידי כי נושא זה איננו חשוב לקונה הבוחן.

בסופו של דבר יכטה שתקבל את הציון הגבוה ביותר היא כנראה היכטה המתאימה ביותר לקונה הבוחן אותה. אם החלטתם על יכטה מסוימת צאו אתה להפלגה וראו איך אתם מרגישים בה. האם היא נוחה לכם לתפעול ולשהייה? האם היא מפליגה ומתמרנת לפי רצונכם? לאחר שעשיתם את כל זה בעצמכם תפנו לשמאים /הנדסאים/מהנדסים ימיים, העוסקים בכלי שייט לביצוע בדיקה לפני רכישה. בבדיקה זו יתגלה לרוב מצבה הכללי והמכני של היכטה.